• SARTEP,Sarıyer Tercih ve Eğitim Platformu
  • SARTEP LİSE
Hakkımızda Görseli

Sarıyer Tercih ve Eğitim Platformu

Bu site öncelikle İstanbul-Sarıyer ilçesinde eğitim-öğretimine devam eden öğrencilerin, sonrasında tüm öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak; öğrenci ve velilerimize lise ve üniversite tercihlerinde yardımcı olmak amacıyla, Sanal Ortamda Geziyorum, Geleceğimi Planlıyorum Projesi kapsamında, Sarıyer Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından kurulmuştur.

TARİHÇEMİZ

Sarıyer Rehberlik ve Araştırma Merkezi, 31.05.1990 tarihinde Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Lisesi binasında hizmete açılmış, 28.08.1991 tarihinde İstinye deki Milli Eğitim binasına; 1993/1994 eğitim–öğretim yılında Mehmet İpgin İlköğretim Okulu müştemilat binasına, 29.07.1997 tarihinde ise iki katlı müstakil binasına taşınmıştır. 2016 yılından itibaren Çamlıtepe Mah. Ulu Cad. No:12 adresinde, Hatemoğlu İlkokulu bahçesi içerisinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Misyon

Hizmet verilen bölgelerdeki okul ve kurumların yönetici, öğretmen ve öğrencilere yönelik eğitim seminerleri düzenlemek, okullarda çıkan sorunları gerekli kurumlarla işbirliğine giderek çözüme kavuşturmak, merkezimiz tarafından yapılan taramalarla tespit edilen, okullar ve diğer kurumlar tarafından merkeze yönlendirilen özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin tanılamasının yapılarak seviyelerine uygun eğitim-öğretim kurumlarına yerleştirilmesi, il bazında yürütülen özel eğitim ve rehberlik alanındaki projelerin bölgemizde uygulanması, merkez personelinin mesleki alanda seminer ve hizmet içi eğitim faaliyetlerine katılarak sürekli kendini geliştirme gibi faaliyetler yürütülmektedir.

Vizyon

İlçemizdeki Rehberlik ve Özel Eğitim hizmetlerinin sürekli iyileştirme yoluyla en üst seviyeye ulaştırılabilmesi, bunun için gerekli işbirliğinin sağlanması, okulların rehberlik alanındaki istek ve ihtiyaçlarının karşılanması ve özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin tespit edilerek uygun kuruma yerleştirilip gerekli önlemlerin alınması, ihtiyaç duyulan mesleki konularda gerekli eğitim faaliyetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi gibi alanlarda koordinasyonu sağlayan kaliteli bir kurum olmaktır.